4. místostarosta svou prospěšnost neobhájil, měl by odejít

18. 11. 2015

Pozice čtvrtého místostarosty, kterou zastává Roman Málek z KDU-ČSL, je nadbytečná. Jeho práci by bez problémů zvládli ostatní místostarostové. Roman Málek celý rok na zastupitelstvu téměř promlčel. Nepředložil ani jeden bod programu. Post čtvrtého místostarosty se neosvědčil, Roman Málek by měl odejít a pozice by měla být zrušena. Chrudimi bohatě stačí tři místostarostové.  

4. místostarosta svou prospěšnost neobhájil, měl by odejít

Od začátku 90. let se vedení města značně nafouklo. „Dříve stačil jeden místostarosta, v minulém volebním období už byli tři a po lednovém ustanovení nové koalice SNK ED, ČSSD, ODS a Koalice pro Chrudim (lidovci) už máme v Chrudimi čtyři místostarosty,“ podotkl k situaci na chrudimské radnici zastupitel za Svobodné Petr Lichtenberg.

„Nechali jsme čtvrtému místostarostovi téměř rok na to, aby ukázal, jak je jeho pozice prospěšná. Za ten rok téměř na zastupitelstvu nepromluvil a nepředložil ani jediný bod,“ řekl zastupitel zvolený za Svobodné Josef Káles. Když si prostudujete webové stránky čtvrtého místostarosty Romana Málka, dozvíte se, že navazoval kontakty v partnerských městech a psal o sítích na holuby. Jediným přínosem je snad jen jeho přítomnost u projednávání městské koncepce odpadového hospodářství. Působností Málka na radnici je odbor správní, odbor životního prostředí a poté také cestovní ruch a turistické centrum.

„Současná koalice si dříve aktivního opozičního politika Málka velice chytře uplatila placenou funkcí čtvrtého místostarosty. Od té doby se Málek řídí heslem – mluviti stříbro, mlčeti zlato,“ dodal zastupitel Petr Lichtenberg.

Svobodní proto volají po zrušení pozice 4. místostarosty. Zájmy občanů města Chrudim jsou přednější než zájmy lidovců v městské koalici. Aktivita Romana Málka odpovídá aktivitě městského radního, a proto by se měl na tuto pozici přesunout, tvrdí Svobodní.

Svobodní Chrudim