Petr Lichtenberg

Petr Lichtenberg

J. W. Goethe říkával: "Jen ten je hoden svobody a žití, kdo rve se o ně den co den."

Petr Lichtenberg
  • technicko-ekonomický pracovník, zastupitel
  • Svobodní
  • 55 let

Pracuji jako technicko-ekonomický pracovník v soukromé společnosti. Minulé komunální volby jsem se stal díky preferenčním hlasům členem městského zastupitelstva. Vedu kandidátku Svobodných do komunálních voleb v Chrudimi.

Narodil jsem se v roce 1959 v Chrudimi. Vystudoval jsem chrudimskou Střední ekonomickou školu v letech 1974 až 1978. Postupem času jsem pracoval jako finanční referent, poté v marketingovém oddělení Transporty. V roce 1990 jsem založil a spoluvlastnil firmu, následně deset let pracoval v bankovnictví. Jsem předsedou společenství vlastníků bytů.

Spolu se svou ženou máme dvě dospělé dcery. Být dědečkem je také jednou z mých životních radostí. Mezi mé zájmy patří sport, příroda, poznávání krás České republiky a v neposlední řadě také chalupaření.

 

Prosazuji

V únoru 2009 jsem vstoupil do vznikající Strany svobodných občanů. Nikdy předtím jsem nebyl členem žádné politické strany. Jak již bylo řečeno, působím v zastupitelstvu, krátce jsem působil v městské radě. Poté se Svobodní rozhodli z koalice vystoupit na protest proti nedodržování dohodnutého programu. Vadilo nám hlavně pokračující zadlužování města. V opozici se snažím upozorňovat na nesmysly, se kterými mnohdy přichází nová koalice ČSSD, ODS a SNK ED. Představuji si Chrudim jako město, kde se občané cítí bezpečně, město, které je uklizené, opravené a čisté, nepřekáží živnostníkům, stará se o to nejnutnější a nebere lidem jejich peníze, aby je poté utratilo za nesmyslné projekty či činnosti.

Zobrazit další kandidáty