Živnostníci jsou základem prosperujícího města, neházejme jim klacky pod nohy

21. 09. 2014

Ve volebním programu naleznete kapitolu věnující se podnikání ve městě. Město podle Svobodných nesmí podnikat a konkurovat tak svým občanům za jejich daně. Proto jsou Svobodní například pro zrušení městské kavárny. Není také možné některé podnikatele zvýhodňovat, radnice by se měla chovat ke všem stejně . Živnostníci jsou důležitou součástí města, proto jim nelze házet klacky pod nohy. Svobodní jsou pro zrušení poplatku za umístění reklamních stojanů před prodejnami, poplatku za předzahrádky a chtějí se zaměřit na úklid chodníků nejen před prodejnami.

Živnostníci jsou základem prosperujícího města, neházejme jim klacky pod nohy

Zrušení regulací podnikání, které nepřispívají k prosperitě občanů, je dalším klíčovým programovým bodem. Příkladem regulací je nový tržní řád města. Úřední hodiny na městském úřadě by alespoň v jednom dni v týdnu měly být dostatečně dlouhé, aby živnostníci nemuseli kvůli byrokracii zavírat své prodejny nebo případně obětovat polední pauzy.

Svobodní také diskutují o možnosti zavést na městských parkovištích první dvě hodiny parkovného zdarma. Tak aby bylo nakupování v centru města dostupnější.

Vládní strany komplikují podnikání a živnostníci se stávají ohroženým druhem. Svobodní jsou na celorepublikové úrovni pro snížení byrokracie, zjednodušení možnosti začít podnikat. V první polovině roku sbírali Svobodní před finančními úřady podpisy pod petici proti povinným registračním pokladnám. Jen v Chrudimi Svobodní během dvou hodin nasbírali téměř sto podpisů.