Svobodní: Prohlášení k záměru města vybudovat městský penzion

10. 09. 2014

Místostarosta za ODS představil záměr města vybudovat městský penzion společně s rekonstrukcí budovy konventu chrudimského kapucínského kláštera - viz http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/cely-nekdejsich-reholniku-mesto-premeni-v-penzion-20140910.html.

Svobodní: Prohlášení k záměru města vybudovat městský penzion

Svobodní se záměrem chrudimské radnice zásadně nesouhlasí. Město nesmí podnikat a konkurovat svým občanům za jejich daně. Koaliční politici tímto poškodí úsilí mnoha chrudimských živnostníků, kteří se snaží poctivě podnikat.  

Odborný odhad nákladů rekonstrukce činí téměř 46 milionů korun. Jedná se tak vedle Muzea barokních soch, luxusní rekonstrukce sportovní haly, městské lesovny či oprav dvou fotbalových stadionů o další megalomanský projekt, na který město nemá peníze. Potvrzuje to naše obavy, že koalice chce i po volbách město nadále zadlužovat. Tomu chtějí Svobodní zabránit a začít hospodařit odpovědně.

Město by mělo usilovat o prodej budovy, případně se ji snažit pronajmout. Jediným bodem studie, o které budeme rádi diskutovat, je zvýšení kapacity parkoviště na Moravově zahradě. Vnímáme problém s parkováním ve městě, který je nutno řešit.

Strana svobodných občanů Chrudim