Petr Lichtenberg: Získat informace od Chrudimské besedy? Nemožné

08. 10. 2014

Dotazovali jsme se ředitele Chrudimské besedy, městská organizace podnikající v kultuře, a kandidáta ODS Jiřího Kadeřávka na hospodaření nové městské kavárny. Čtyři měsíce čekáme marně na odpověď, dnes nám bylo řečeno, že informaci dostane nejdříve starosta, a to v první volební den.

Petr Lichtenberg: Získat informace od Chrudimské besedy? Nemožné

Jsme přesvědčeni o tom, že nová městská kavárna, proti jejímuž zřízení jsme se tvrdě vymezili, hospodaří s výraznou ztrátou. Nejen, že město konkuruje všem majitelům stravovacích zařízení ve městě, ale zároveň i utrácí veřejné peníze za neprosperující podnik. Co považujeme za velkou nehoráznost je to, že jsou před námi utajovány informace, aby nebyly před volbami zveřejněny.

Dnes jsem Jiřímu Kadeřávkovi zavolal z jiného čísla, které nemá pod mým jménem uložené, telefon mi zvedl. Řekl mi, že každý začínající podnik se potácí v záporných číslech a že informace předá v pátek, první volební den, panu starostovi, tak jak se s ním dohodl. Nikoliv tedy mně.

S takovým chováním jsem se zatím nesetkal a připadá mi nehorázné, aby zaměstnanec města úmyslně zatajoval nepohodlné informace před volbami. Měl jsem velmi pozitivní zkušenost s vedoucí odboru finančního paní Vránovou nebo s paní Kandusovou, které předávají informace hned, jak je to možné.

Je nutné připomenout, že Chrudimská beseda tento rok hospodaří se ztrátou. Pan Kadeřávek přesto dostává od rady města mimořádné odměny za skvělé vedení Chrudimské besedy. To je zarážející. 

Budu žádat o řešení situace. Člověk, který se takto chová a hospodaří nezodpovědně, podle mě nemá ve vedení městské organizace co dělat.