Odmítáme aroganci vedení města

12. 03. 2015

Nekomunikativnost ze strany vedení města Chrudim v posledních týdnech sílí. Poté, co s námi nikdo nejednal o rozpočtu města pro tento rok a co jsme se dozvěděli o složení komisí městské rady z webu, se setkáváme s dalším takovým a až arogantním přístupem.

Odmítáme aroganci vedení města

Již při minulém zasedání jsme navrhli na pořad jednání bod o změně jednacího řádu zastupitelstva, díky kterému by se podklady pro zastupitele transparentně zveřejňovaly na webu města pro všechny občany. Pro zařazení tohoto bodu na pořad jednání však vedle Svobodných hlasovali pouze opoziční zastupitelé. Koaliční strany SNK ED, ODS, ČSSD a KDU-ČSL, jakoby zapomněly na svá předvolební prohlášení a nyní se k transparentní politice nemají.

Náš návrh jsme však opět předložili. Nyní již takovým způsobem, aby byl součástí pořadu jednání a mohlo se o něm samotném hlasovat. K našemu překvapení však tento bod starosta na program jednání nezařadil a nedostali jsme ani žádné zdůvodnění tohoto kroku. Starosta nereaguje ani na naše dotazy. Takovou aroganci moci odmítáme.

Ačkoliv nejsme v koalici, jde nám o to, abychom alespoň drobnými kroky posunuli Chrudim dál. Zjednodušili některé věci a zprůhlednili rozhodování orgánů města. To by mělo chtít i vedení města, ne nám házet klacky pod nohy. Jediný, kdo má zájem o takovém bodu jednat, je místostarosta Miroslav Tejkl. Za to mu patří díky.

V posledním týdnu nás také vyděsilo arogantní vyjádření místostarosty zodpovědného za Chrudimskou besedu Jana Čechlovského, který pro Chrudimský deník ve věci zavřené městské kavárny uvedl: „Záležitost pro mě skončila tím, že kavárna byla uzavřena. Nyní už je potřeba zabývat se důležitějšími věcmi.“ Několik set tisíc korun z peněženek chrudimských daňových poplatníků „vyletělo oknem“ a nikdo za to nemá nést odpovědnost? Takovou politiku odmítáme a kauzu nenecháme tímto způsobem „umřít“.

 

Petr Lichtenberg a Josef Káles,
zastupitelé Strany svobodných občanů