Lídrem Svobodných v Pardubickém kraji byl zvolen chrudimský zastupitel Josef Káles

15. 12. 2015

Do krajských voleb v Pardubickém kraji povede Svobodné chrudimský zastupitel Josef Káles, dvojkou je jeho kolega ze zastupitelstva Petr Lichtenberg a třetím kandidátem podnikatel Josef Lebduška. Rozhodli o tom členové a příznivci Svobodných v otevřených elektronických volbách. 

Lídrem Svobodných v Pardubickém kraji byl zvolen chrudimský zastupitel Josef Káles

„V krajském zastupitelstvu chci ohlídat, aby veřejné peníze nesměřovaly do nesmyslných a zbytečných projektů. Kraj také musí ke všem svým institucím a obcím přistupovat rovně, nesmí zvýhodňovat některé na úkor jiných. Obce a města jsou důležitější než kraj a měly by tak mít více pravomocí. Jsou totiž lidem nejblíže,“ to je to nejdůležitější z myšlenek, se kterými Josef Káles uspěl v primárních volbách.

Svobodní v Pardubickém kraji jednají také o předvolební koalici se Stranou soukromníků ČR a jednání spějí k úspěšnému konci. Tyto strany spojuje nejen podobný pohled na zbytečné regulace podnikatelů a živnostníků ze strany vlády, ale mají i velmi blízké názory na fungování krajské samosprávy.

Hlasování proběhlo na tři přední místa kandidátky. Josef Káles získal 141 hlasů, Petr Lichtenberg 85 hlasů a Josef Lebduška 67 hlasů. Na tato místa kandidovalo šest členů. Hlasovalo 179 členů a příznivců. Další pořadí bude známé později.

 

Mgr. Josef Káles

Zastupitel Chrudimi, druhého největšího města Pardubického kraje. Absolvent Masarykovy univerzity v oborech politologie, mediální studia a žurnalistika. Pracoval ve vzdělávací společnosti a na marketingových pozicích. V současnosti je členem týmu Petra Macha. Je svobodný.

Role Svobodných v krajském zastupitelstvu může být významnou. V chrudimském zastupitelstvu působíme v opozici, přesto se nám podařilo prosadit větší transparentnost v rozhodování města. Díky Svobodným tak nyní najdou lidé na městském webu zveřejněné veškeré podklady pro zastupitele nebo také, jak který zastupitel hlasoval. Chystáme se prosadit rozklikávací rozpočet. To vše by mělo být samozřejmé i pro krajské zastupitelstvo.