Josef Lebduška: Podnikatelé nejsou žádní paraziti

06. 10. 2014

Před posledními volbami přirovnal podnikatele k parazitům současný ministr průmyslu. Člověk, který celý život pracoval ve státní správě. Člověk, který o podnikání ví jenom to, co vyčetl v příručkách. A tak kvůli politikům jako on máme zákony, které vytváří čím dál tím horší podmínky pro podnikání a vedle toho také různé „bohulibé“ fondy a granty.

Josef Lebduška: Podnikatelé nejsou žádní paraziti

Svobodni si podporu podnikání představuji úplně jinak. Stát ani obec nejsou od toho, aby podnikaly. Lidé sami vědí, co mají na trhu nabízet a co mají poptávat. Tato volnost podnikání je v České republice stále více omezována. Stát pokřivuje ceny selektivními daněmi, nařízenými výkupními cenami a dotacemi. Nařizováním, jak má vypadat provoz. Stát má snahu omezovat i dobu, kdy smí podnikatel nabízet své služby, dokonce města nařizují, jaké zboží a jak je má mít podnikatel vystaveno ve své prodejně. Stává se pravidlem, že na trhu neuspěje ten, kdo nabízí nejkvalitnější a nejlevnější služby, ale ten, kdo ukořistí dotace z nespočetných dotačních programů. Svobodní jsou pro uvolnění podnikání – tedy pro zrušení dotací, regulovaných cen, produkčních kvót a dalších regulací.

Svobodní chtějí snížit daně. V komunální politice, na úrovni města, však není prostor pro velké snižování daní. Budeme proto prosazovat snížení poplatku za svoz komunálního odpadu, umožnit podnikatelům bez poplatku umístit před jejich provozovnou reklamní poutač nebo předzahrádku. Svobodní chtějí ponechat občanům jejich peníze, chtějí Chrudim přívětivou pro všechny.