Josef Káles: “Školením snížíme 20 % emisí CO2 do roku 2020.” Nevěříte? Věřte!

19. 09. 2016

Většina zastupitelů města Chrudim schválila projekt za téměř 1 400 000 Kč, který si klade za cíl snížit emise oxidu uhličitého o 20 % do roku 2020. Emise chtějí tito zastupitelé snížit uspořádáním školení pro zaměstnance úřadu a městských institucí, vytvořením akčního plánu pro udržitelnou energii a organizací osvětových akcí.

Josef Káles: “Školením snížíme 20 % emisí CO2 do roku 2020.” Nevěříte? Věřte!
To jsou na zastupitelstvu chvíle, kdy přemýšlíte, jestli si z vás ostatní dělají legraci nebo jestli jste součástí nějaké perverzní reality show. Bohužel nic z toho. Koalice ODS, ČSSD, lidovců a SNK ED to myslí vážně.
 
Často padá argument, že tyto akce jsou z větší části dotované ze státního rozpočtu a ne z městského, tak proč je nedělat. Nicméně jsou to prostě veřejné peníze, tedy peníze z peněženek nás všech. A pokud se hodlají zastupitelé k veřejným penězům takto, přijde mi to jako strašný nerozum.
 
Jestli má někdo z vedení města potřebu bojovat se skleníkovými plyny, měl by si založit spolek, který organizuje takovéto aktivity, ale hlavně si je platí ze svého, respektive z peněz sponzorů. Ne z peněz veřejných, protože úlohou města rozhodně není převýchova občanů a vytváření zbytečných studií, které nic neřeší.
 
Kolegy v zastupitelstvu jsem vyzval, aby konečně vzali rozum do hrsti a nevyhazovali veřejné peníze do vzduchu tímto způsobem. Děkuji těm, kteří používají zdravý rozum a nezvedli ruku pro tento projekt. Bylo nás bohužel méně, ale o to více je třeba na takové nesmysly poukazovat.