Jak správně hlasovat v komunálních volbách

09. 10. 2014

Každý volič má tolik hlasů, kolik je zastupitelů. V Chrudimi je to tedy 27 hlasů. Využijte je všechny!

Jak správně hlasovat v komunálních volbách

Komunální volby mají nejsložitější systém ze všech voleb. Můžete sice hlasovat skrze kandidátní listiny jednotlivých stran pro různé kandidáty, hlas však prioritně připadá straně. Pokud máte kamaráda na listině socialistů, dáte mu z povinnosti hlas a nepodaří se mu přeskočit lídra socialistické kandidátky? Tak jste pomohli zvolit do zastupitelstva lídra socialistů. 

Proto je třeba myslet na to, které kandidátní listině dáváte nejvíce svých hlasů.Abyste žádný ze svých hlasů nevyhodili do koše, zaškrtněte celou kandidátní lístinu (políčko u jejího názvu), tak jí dáte maximální počet vašich hlasů. Pokud poté vyberete své favority z jiných kandidátek, vámi zaškrtnuté straně se odzadu odečte tolik hlasů, kolik kandidátů jste zaškrtli na jiných kanidátních listinách. 

Už minulé volby ukázaly, že při přepočítávání hlasů na křesla zastupitelů rozhoduje každý hlas. Pokud jsme Vás přesvědčili, že naši kandidáti jsou těmi pravými pro městské zastupitelstvo, prosíme, zašrtněte celou naší kandidátní listinu, či dejte své hlasy, co největšímu počtu našich kandidátů.

Myslíme si, že to jde i jinak. Že lze město vést bez dluhů, bez korupce, bez děr v chodnících a bez zvýhodňování vyvolených. A hlavně... politiku lze dělat i s úsměvem!

Vaši kandidáti za Svobodné